Zimný turnaj Břeclav: SPARTAK STRÁŽE - BANÍK MIKULČICE 3:2 (2:1)

30.01.2010 20:41

Stráže - Mikulčice 3:2 (2:1)

Góly: Tomáš Uhrinec 2, Jozef Jurka

V sobotu o 15.45 nastúpilo naše mužstvo na svoj druhý zápas na zimnom turnaji proti Mikulčiciam.

Obe mužstvá predvádzali kombinačný futbal, prvú väčšiu šancu mali Mikulčice z priameho kopu. Skóre sa však menilo na druhej strane, keď po dobrej kombinácii dostal naše mužstvo do vedenia Jozef Jurka. Na 2:0 zvyšoval v 20. minúte Tomáš Uhrinec a zdalo sa, že zápas bude jasne v našej réžii. Prišiel však nešťastný gól, keď po zlom odkope sa lopta odrazila od nášho obrancu k útočníkovi Mikulčíc a bolo 2:1. Do polčasu mali veľké šance na zvýšenie skóre Tomáš Uhrinec, ktorý išiel sám na brankára a Marián Konečný, ktorý zakončoval z ľavej strany, brankár však jeho strelu vyrazil na roh. Ku gólu mal blízko aj Patrik Weiss po priamom kope z 20 metrov. V tejto fáze hry bolo naozaj na čo pozerať.

Do druhého polčasu nastúpilo naše mužstvo s cielom zvýšiť svoj náskok. Herná prevaha viedla ku gólu Mariána Konečného, ktorý však pre údajný ofsajd nakoniec uznaný nebol. Z následného protiútoku sme aj vďaka nekoncentrovanosti obrany inkasovali vyrovnávajúci gól na 2:2. Po tomto momente sa hra čiastočne vyrovnala, postupne však opäť získali prevahu naši hráči. Dve výborné šance si vypracoval René Daniel, brankár však jeho pokusy zneškodnil. Nakoniec sa však šťastena priklonila k lepšiemu mužstvu. Po peknej uličke od Reného Daniela zvýšil na konečných 3:2 Tomáš Uhrinec. Po dobrom kolektívnom výkone sme tak získali prvú výhru na turnaji, výsledok mohol byť aj vyšší, vzhľadom k počtu nepremenených šancí...